NOVINKY

arr33.1.2019 - nový přepravce PPL Uzavřeli jsme smlouvu s přepravcem PPL. Dodací lhůta činí 1 až 3 pracovní dny po dni vystavení... arr3Nové produktyNový produkt: Novinka v kategorii Láska - Valentýn  Novinka v kategorii Láska -... arr317.12.2018 jsme spustili novou responzivní grafiku webuResponzivní znamená, že se zobrazování eShopu přizpůsobuje jednotlivým zařízením, jake je mobilní...

NÁVOD
Návod

Lidská fantazie nezná hranic a tak nám k tisku zasíláte nejen fotografie, ale i texty básní, texty písniček, různá přáníčka, viněty oblíbených nápojů, loga firem, obrázky oblíbených pohádek, atd.

Typy zasílaných souborů

Dokument nebo obrázek nám můžete zaslat v jakémkoliv typu souboru (jpg, gif, bmp, png, pdf, doc, docx,odt, atd.). Fotografie vybírejte ty, které mají co největší  velikost, aby po vytištění nebyly rozmazané. Pokud si s velikostí nebo rozlišením fotografie nejste jisti, můžete nám ji zaslat k posouzení na mail info@fotonadort.cz. Přitom uveďte, požadovanou velikost. Nejpozději do 24 hodin vám odpovíme. Tuto službu zákazníkům provádíme zdarma.

Obrázky vybírejte ty, které mají co největší velikost, aby po zvětšení na požadovaný formát nebyly rozmazané. Pokud si s velikostí nebo rozlišením fotografie nejste jisti, můžete nám Váš obrázek zaslat k posouzení na mail info@fotonadort.cz. Přitom uveďte, požadovanou velikost tištěného formátu na jedlý papír. Nejpozději do 24 hodin vám odpovíme. Tuto službu zákazníkům provádíme zdarma.

Rozlišení - velikost fotografie pro tisk na jedlý papír

Jestliže si stahujete obrázek z internetu, poradíme vám nyní postup, jak získat co nejkvalitnější fotografii – obrázek.

SEZNAM.CZ

V případě, že používáte vyhledávač Seznam.cz, zapište klíčové slovo a po vyhledání obrázků klikněte na „Velké“ – viz. obrázek:

 
   

Následně budou zobrazeny pouze obrázky s kvalitním – velkým rozlišením.

GOOGLE.CZ

Jestliže vaším oblíbeným vyhledávačem je Google, po zapsání klíčového slova a po zobrazení obrázků klikněte na „Vyhledávací nástroje“:

Pak postupně klikněte na „Velikost“ -> „Větší než“ -> „1024x768“:

Vyhledávač Vám zobrazí obrázky s požadovanou velikostí.

 

Papírové fotografie

Můžete nám doručit i klasickou papírovou fotografii. Převod papírové fotografie do digitální podoby je prováděn zdarma. Původní papírová fotografie vám bude vrácena společně s vytištěným obrázkem na jedlém papíru.

Zásady práce s fotografií na jedlém papíru

Při pokládání fotografie na dort dodržujte následující zásady:

  • Je vhodné (ne však nutné) opatřit si kromě fotografie na jedlém papíru i tzv. decorgel, který se používá k lepení fotografie na dort a k oživení barev.
  • Podklad, na který pokládáme fotografii, nesmí obsahovat vodu.
  • Nepřikládejte fotografii na teplý dort.
  • Na zadní stranu fotografie naneste tenkou vrstvu decorgelu tak, aby vznikl tenký film. Při práci s ním nepoužívejte štětec. Mohly by vzniknout nežádoucí bublinky.
  • Fotografii přilepte na dort a vyhlaďte.
  • Na povrch fotografie naneste malé množství decorgelu a stejnoměrně ho rozetřete (oživení barev).
  • Fotografie na dortu se nesmí dostat do kontaktu s vodou. Proto nepřikládejte na fotografii například ovoce a pod..

Zachovat / Nezachovat proporce fotografie

Standardní fotografie obdélníkové tvaru (A4-29x21cm, A5-18x13cm a pohlednicový formát 10x15cm) mají poměr stran cca 4:3.

Může však nastat případ, že fotografie je širokoúhlá (např. poměr stran 16:9) a má se vytisknout na standardní obdélníkový jedlý papír formátu A4, A5 nebo 10x15cm. V takovém případě máme dvě možnosti. Buď ji vytiskneme se zachováním původního poměru stran - vytištěná fotografie pak nepokryje celý formát jedlého papíru - vznikne bílý pruh, nebo nezachováme poměr stran – fotografie pak pokryje celou plochu jedlé fotografie, avšak za cenu destrukce původního obrázku.

Pro názornost uvedeme příklad:

Zákazník si přeje vytisknout tento širokoúhlý obrázek:

Důležité je si povšimnout, že holčička má ve skutečnosti kulatý tvar obličeje.

 

ZACHOVÁNÍ POMÉRU STRAN

Vytištění jedlé fotografie na formát A4, A5 nebo 10x15 se zachováním poměru stran bude vypadat takto:

Holčička na fotografii má skutečný tvar obličeje (kulatý), na fotografii však nahoře a dole vznikl bílý pruh.

 

NEZACHOVÁNÍ POMĚRU STRAN

Vytištění jedlé fotografie na formát A4, A5 nebo 10x15 s nezachováním poměru stran bude vypadat takto:

Při nezachování poměru stran je sice fotografie pokryta na celou plochu formátu jedlého papíru, avšak došlo k deformaci tvaru obličeje, holčička na obrázku má nyní podlouhlý obličej, což ve skutečnosti nemá.

Standardně při tisku fotografie dodržujeme zachování poměru stran s Vaší původní fotografií. Pokud si však raději přejete zaplnit obrázkem celou plochu jedlého papíru, uveďte v poznámce objednávky, že nemusíme dodržovat poměr stran.

 

Trvanlivost a složení

Rozdíly mezi jednotlivými materiály

MGI1MWY2