Úvod » Jedlý papír Velo 0,30mm

Tisk vašeho obrázku na jedlý papír VELO - silný 0,3mm

Jedlá fotografie na dort – překvapení z originálního dárku.

Provádíme tisk vaší fotografie (nebo jakéhokoliv obrázku) na jedlý papír jedlým inkoustem. Předlohu pro foto na dort, kterou si přejete vytisknout, lze k objednávce připojit v posledním kroku objednávání. Můžete nám ji i zaslat na mailovou adresu: info@fotonadort.cz.

Zašlete nám Vaši fotografii a my ji vytiskneme na jedlý papír jedlým inkoustem.

Postup vytvoření objednávky     Dodací lhůty     Způsob dopravy a poštovné     Rozdíly mezi jednotlivými materiály

Řadit podle 
Výrobce 

běžná cena 90 Kč

naše cena 79 Kčběžná cena 60 Kč

naše cena 42 Kčběžná cena 40 Kč

naše cena 35 Kčběžná cena 90 Kč

naše cena 79 Kčběžná cena 90 Kč

naše cena 77 Kč 

naše cena 60 Kč


Papír Velo 0,30mm

Tenčí papír. Výhodou je možnost lepení na dorty netradičních tvarů, kdy potřebujeme fotografii umístit na nerovnou plochu (dort ve tvaru láhve atd.).

Vytištěná jedlá fotografie na dort lze snadno stříhat nebo ořezávat.

Decorgel

Na přilepení fotografií z jedlého papíru doporučujeme použít profesionální potravinářský gel, který zvýrazní barvy fotografie

Postup vložení obrázku na dort

Nejprve naneste na rubovou stranu obrázku lžičku decorgelu a nožem ji rozetřete. Pak přiložte jedlé foto na dort a potřete ho decorgelem z vrchní strany. Vytvoření tenké vrstvy decorgelem docílíte alespoň částečnou impregnaci proti vodě. Fotografie nesmí v žádném případě přijít do styku s vodou. Proto dbejte na to, abyste například ovoce neumisťovali přímo na fotografii.

Obrázek lze samozřejmě vložit na dort i bez decorgelu. Dort potřete krémem a fotografii přilepte. Nevýhodou tohoto způsobu je, že krém může prosáknout fotografií a nedojde k oživení barev.

Dodací lhůta

1. Pokud objednávku obdržíme do 11.00hod. pracovního dne - fotografii předáme poště k doručení ještě ten samý den.

2.Pokud objednávku obdržíme po 11.00hod. pracovního dne - fotografii předáme poště k doručení následující pracovní den.

Typy zasílaných souborů

Dokument nebo obrázek nám můžete zaslat v jakémkoliv typu souboru (jpg, jpeg, gif, bmp, png, pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, psd, tis, atd.). Fotografie vybírejte ty, které mají co největší  velikost, aby po vytištění nebyly rozmazané. Pokud si s velikostí nebo rozlišením fotografie nejste jisti, můžete nám ji zaslat k posouzení na mail info@fotonadort.cz. Přitom uveďte, požadovanou velikost. Nejpozději do 24 hodin vám odpovíme. Tuto službu zákazníkům provádíme zdarma.

Papírové fotografie

Můžete nám doručit i klasickou papírovou fotografii. Převod papírové fotografie do digitální podoby je prováděn zdarma. Původní papírová fotografie vám bude vrácena společně s vytištěným obrázkem na jedlém papíru.

Trvanlivost

U trvanlivosti zhotovené jedlé fotografie je nutné rozlišit „Lhůtu pro konzumaci“ a „Lhůtu pro aplikaci na dort“.

A)     lhůtu pro konzumaci – minimálně 90 dnů

B)     lhůtu pro aplikaci fotografie na dort 14 dnů

Ad A) Lhůta pro konzumaci

Minimální lhůta pro konzumaci zhotovené fotografie vychází z lhůty trvanlivosti používaného jedlého inkoustu a jedlého fotopapíru.

Jedlý inkoust používáme od firmy DECO Enterprises Ltd (Velká Británie). Jeho trvanlivost činí dva roky. Výrobcem jedlého fotopapíru je společnost MODECOR (Itálie). Jeho trvanlivost činí 18 měsíců.

 Ad B) Lhůta pro aplikaci na dort

I když vytištěný jedlý papír můžeme konzumovat v některých případech až do 18-ti měsíců od jeho výroby, je nutné jeho aplikaci na dort provést co nejdříve. Důvodem není to, že by se zkazil, ale to, že jedlý papír vysychá a stává se křehkým a postupně drobivým a pro aplikaci na dort nevhodným.

Složení jedlého inkoustu:

Černý: Voda, Glycerol E422, Barva: brilantní černá BN E151 (2%), Sunset žlutá E110 (0,8%), Chinolinová žluť E104 (0,6%), Konzervace: 1.2  Propandiol E1520.

Žlutý: Voda, Glycerol E422, Barva: Tartrazin E102 (1,5%), Konzervace: 1.2  Propandiol E1520, Kyselina citronová E330.

Červený: Voda, Glycerol E422, Azorubine E122 (2,2%), Potravinářská červeň R E124 (0,9%), Konzervace: 1.2  Propandiol E1520, Kyselina citronová E330.

Modrý:  Voda, Glycerol E422, Barva: Brilantní modř E151 (2,5%), Konzervace: 1.2  Propandiol E1520, Kyselina citronová E330.

Složení jedlého papíru:

Bramborová moučka, voda, rostlinný olej.

Další informace na téma: jedlý papír, fondánový list a decorlist na Wikipedia.org

Decorgel na Wikipedia.org

Jedlý inkoust na Wikipedia.org

Instruktážní videa

FACEBOOK

YTQ5N